Emulsie pentru tempera Feldmann Kremer 79290

Kremer
135 90 RON / buc (TVA inclus)
Costul transportului prin Sameday porneste de la 19,90 lei pentru livrarea la adresa clientului (metoda de plata ramburs poate genera costuri suplimentare). Pentru livrarea la EasyBox, costul transportului este de 12,90 lei. Pentru comenzile cu valoarea peste 199 lei, transportul este gratuit.
Kremer
Cod produs - SKU 3000000121993

Acest produs îți aduce 3% înapoi. Cu Bonus Cashback Profiart, transformi fiecare achiziție într-o reducere viitoare. Cumpără acum și vezi cum bonusul se adună direct în contul tău – simplu, rapid și avantajos!

Fotografiile produselor prezentate au caracter informativ, pot diferi fata de produsul vandut si pot arata accesorii ce nu sunt incluse in pachetul standard al produsului. 

Descriere

Acest medium istoric pentru tempera este realizat din materiale de inalta calitate: oua, dammar, ulei de in, caseina, borax, terebentina, ulei de nuci, untura.
Se poate subtia cu apa.
Nu este rezistent la intemperii.
Uscare si intarire:
Uscarea pana la urmatoarea aplicatie de culoare aproximativ 6 ore.
Uscarea completa se face dupa 2 saptamani.
Sunt 4 etape de uscare:
- volatilizarea solventilor aposi, intarirea fizica a liantilor aposi
- volatilizarea solventilor neaposi, cum ar fi uleiul de terebentina balsamica
- oxidarea uleiurilor de uscare (aprox. 8%), cum ar fi uleiul de in, uleiul de nuci si uleiul de maci
- intarirea galbenusului de ou prin lumina.
Timpul de uscare intre straturi poate oscila de la 10 minute la 24 ore.
Utilizare: 1:5 cu apa, pe o suprafata usor absorbanta.
Foarte potrivit pentru o suprafata cretata.
Agitati foarte bine inainte de utilizare.
Se dilueaza cu apa cu putin timp inainte de aplicare.
Pastrati intr-un loc racoros si intunecat.
Chiar daca materiile prime se vor separa, tempera este utilizabila. 
Doar agitati recipientul.
Cu toate acestea, daca ingredientele nu se amesteca bine sau daca amestecul se va separa foarte repede, intr-o zi, nu mai poate fi folosit. Instrumentele folosite se vor curata cu apa si sapun, apoi cu white spirit.
Tempera pe baza de ou este un medium foarte bun.
Cu toate acestea, pre-testarea este esentiala.

Detalii

SKU
3000000121993
Categorii
Brand
Tipul mediumului
Mediumuri tempera
Gramaj
100 ml

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review

Cele mai apreciate din categorie